ČASTÉ OTÁZKY

 • Kto si môže prenajať e-bicykel?

Prenajať e-bicykel si môže osoba staršia ako 18 rokov.

 • Čo potrebujem k prenájmu e-bicykla?

K prenájmu e-bicykla sú potrebné dva doklady totožnosti (občiansky preukaz, vodičsky preukaz alebo kartička poistenca), hotovosť vo výške vratnej kaucie (vratná kaucia je uvedená pri jednotlivých modeloch bicyklov, platba najmú je možná aj kreditnou kartou).

 • Kde si môžem e-bicykel vyzdvihnúť?

Vyzdvihnutie je možné na predajni cykloservisu BIKEDU na adrese Jasenica 33, Považská Bystrica. Taktiež je možné využiť našu službu dovozu na dohodnuté miesto.

 • Čo robiť v prípade ak si chcem prenájom predĺžiť?

Prenájom je možné predĺžiť len po vzájomnej dohode s prenajímateľom

 • Ako fungujú ZÁŽITKOVÉ POUKAZY?

ZÁŽITKOVÝ POUKAZ si jednoducho objednáte na našej stránke ZAZIHORY.sk vyplnením krátkeho formuláru. Následne Vás budeme kontaktovať ohľadom ďalšieho upresnenia, v závislosti od individuálnych požiadaviek. Zážitkový poukaz si teda môžete nastaviť presne tak, aby ste obdarovanému spravili najväčšiu radosť. 

Následne pred uplatnením poukazu je nevyhnutné si rezervovať presný termín prenajmú (telefonicky alebo e-mailom). Po vykonaní rezervácie Vám bude doručený potvrdzujúci e-mail. Termín odporúčame rezervovať minimálne týždeň vopred.

 • Čo mám robiť, ak sa mi vybije batéria?

Na e-bicykli je úžasné, že je možné ho používať aj s vypnutým elektropohonom, teda aj s vybitou batériou, a to ako normálny bicykel. Takže v prípade vybitia sa nie je treba obávať, že by Vás bicykel nedopravil do cieľa.

 • Aká dlhá je výdrž batérie e-bicyklov?

Samotná výdrž batérie e-bicyklov ovplyvňuje množstvo faktorov, ako napríklad váha jazdca, vlastnosti zvoleného terénu (stúpanie, klesanie, rovnosť terénu), či vonkajšia teplota a v neposlednom rade zvolený režim podpory elektromotora. Taktiež záleží aj od modelu e-bicykla. Vo všeobecnosti sa však bežná výdrž batérie pohybuje cca od 70 km do 100 km.

 • Je nutné si elektrobicykel rezervovať vopred?

Rezervovanie nie je podmienkou prenájmu, avšak odporúčame si vopred preveriť dostupnosť e-bicyklov na Vami požadovaný termín

 • Aký typ e-bicykla si zvoliť na cyklotúru - HARDTAIL, FULL alebo FAT?

Spevnené cesty a zvážnice odporúčame pre HARDTAIL, teda e-bicykel s odpruženou prednou vidlicou.

Náročnejšie traily, nespevnene lesné cesty a chodníky sú ako stvorené pre celoodpružené e-bicykle FULL, ich výhodu oceníte hlavne pri zjazdoch.

Blato, piesok a sneh - presne tam je doma kategória FAT, teda e-bicykle s extra širokými plášťami.

 • Čo sa stane v prípade ak dostanem defekt alebo ak poškodím e-bicykel?

Základnou výbavou, ktorú poskytujeme k e-bicyklu je nie len prilba, ale aj náhradná duša a súprava na opravu defektu. Iné poškodenie e-bicykla posudzujeme individuálne a v súlade so zmluvou o prenájme. Ak by išlo o vážnejšie poškodenie, náklady na opravu vyúčtujeme v našich obchodných nákupných cenách.

 • Čo ak budem mať problém s e-bicyklom nie vlastným zavinením?

V závislosti od závažnosti poruchy budeme účtovať buď polovicu sumy prenájmu alebo nebudeme účtovať nič, prípadne Vám poskytneme náhradný e-bicykel, ktorý dovezieme na dohodnuté miesto dostupné autom.